Zábranský Zdeněk - foto

Zdravím všechny příznivce fotografie, tyto stránky vznikly protože mne fotografie a vše spojené s ní prostě baví a prostřednictvím těchto webovek vám možná přinesu zajímavé informace o dění v této již více než 150 let staré technice. Vstupte dál jste vítáni!

Něco pro profesionály

Autorizovaný prodejce PENTAX

FOTO SaM

klub příznivců PENTAXu

Klub Příznivců PENTAXu

Fotorozcestník

Užitečné

J.B.Art

Rámování obrazů a výtvarné potřeby Uh. Brod

Kalendář

Co je nového:

Francouzská společnost DxO Labs je známa hlavně díky  výkonnému RAW konvertoru DxO Optics Pro. Společnosť však nabízí řešení i v jiných oblastech zvyšování obrazové kvality.

Na základě výsledků, získaných pomocí prémiového produktu DxO Analyzer, mohli DxO na internetě spustiť nezávislý test kvality obrazových senzorů - DxOMark Sensor. Test nabízí objektívně zjištěné hodnoty základných parametrů senzorů všech pokročilých digitálních zrcadlovek, všechny na základe surových RAW dat.

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor

Leica neztrácí  profi třídu. Nyní nabízí nový systém jednooké zrcadlovky s čipem velkým 30x45 mm s 37.5 megapixely s dvoujádrovým procesorem  Maestro . Tělo Leicy má rozměry běžné profi DSLR. Na své webové stránce Leica předvádí základní charakteristiku přístroje. Jde o robustní, voděodolný přístroj s třípalcovým LCD se 460 tisíci pixely.. Je k němu přichystáno osm objektivů, ty jsou vybaveny centrální závěrkou. Přístroj má ale i štěrbinovou závěrku dosahující až 1/4000 sec. Použití závěrky je volitelné.
Olympus E 30 digitální SLR, rozlišení 12MP, funkce Live MOS snímač, 2,7" s naklápěcím a otočným LCD, stabilizace obrazu, 5 sn/s snímání a rychlost závěrky až 1/8000 sec. E 30 zavádí režim s vícenásobnou expozici. Tak se těšme jaká bude cena, snad míň než E 3.
Po zvážení přidán do galerie nový podtitul " Slavnosti vernisáží" - zde se budou postupně umistňovat fotografie s vernisáží a výstav, kde se nějakým způsobem účastním sám nebo jako člen AM Foto DK Uh. Brod, Andromedy nebo SVUMP

Postupně se rozrůstá galerie doplňováním fotografií

1  
2  
3  
4  
5  
 
" Naše konání je neopakovatelné. Snažím se proto abych konal ve jménu této neopakovatelnosti okamžiků"